Strona Przedszkola

Aktualności


Dzisiaj jest: Sobota
20 Lipca 2019
Dzień Kubusia Puchatka
Imieniny obchodzą
Czesław, Hieronim, Fryderyk
Do końca roku zostało 165 dni.
Zodiak: Rak

Statystyki:

410535
Dziś
Wczoraj
Ten Tydzień
Ostatni Tydzień
Ten Miesiąc
Ostatni Miesiąc
Razem
30
99
1945
407650
3749
6729
410535

Twój IP: 54.161.118.57
Dziś jest: 2019-07-20 01:28:04

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

Uczniowie klasy III uczestniczyli w edycji ogólnopolskiego konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem” organizowanego przez fundację BOŚ, objętego Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser - Dudy .Głównym celem tego projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych, promowanie zdrowego stylu życia oraz   aktywności fizycznej. Udział  w  projekcie pozwolił dzieciom doskonalić umiejętność pracy       w grupie, uczył zespołowej rywalizacji, a przede wszystkim zachęcił do zmiany nawyków żywieniowych i podjęcia aktywności sportowej.                                                                                                                                               

W ramach konkursu uczniowie realizowali wiele zadań  jako grupa Pachnący  Groszek. Wzięli udział w dodatkowych pozalekcyjnych zajęciach o tematach: „Warzywa i owoce na co dzień i od święta”, „Dbam oto, co jem i jak spędzam czas”. Przygotowali i zaprezentowali w szkole i przedszkolu inscenizację pt. „Na straganie” oraz twórcze  „Owoce-WArzywa-CJE” Uczestniczyli w wielu konkursach tematycznych tego projektu:

- Najciekawsze przebranie za ulubione warzywo lub owoc,

- Klasowe pisemko zachęcające do zrezygnowania ze słodyczy,

-Album-zabawy na świeżym powietrzu-Strefa aktywności,

-Najwspanialsza przekąska warzywna lub owocowa pod hasłem „Dziś bez słodyczy”,

-plakat: Najlepszy zestaw na drugie śniadanie,

-Najzdrowsza kanapka,

-tworzenie hasła zachęcającego do picia wody.

W powyższych konkursach zwycięzców wyłoniono w drodze głosowania. Prawo głosu mieli wszyscy nauczyciele               i uczniowie szkoły oraz pielęgniarka szkolna. Zachętą do głosowania była wcześniejsza promocja działań w szkole poprzez prezentacje plakatów, prac, gazetek, albumów, poczęstunek zdrowymi przysmakami i paradą w przebraniu za owoc lub warzywo.

 

Trzecioklasiści jako Pachnący Groszek zdobyli za wszystkie zadania 889 punktów i uplasowali się powyżej średniej         w ogólnopolskim rankingu szkół biorących udział w konkursie Zdrowo jem, więcej wiem.


© Zespół Szkolno - Przedszkolny w Przyborowie