archiwum: Z życia przedszkola ( 2021/2022)

 • (brak tytułu)

  ” Z życia naszych grup „

  Wydarzenia cykliczne:

 • (brak tytułu)

  Dzień Przedszkolaka

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, to znakomita okazja do zabawy dla wszystkich przedszkolaków. W naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto w poniedziałek – 21 września. Dzieci z grup „Skrzaty”, „Smerfy” i „Leśne Duszki” spotkały się w  szkolnej sali gimnastycznej specjalnie przygotowanej na tę uroczystość i rozpoczęły świętowanie od odśpiewania wspólnych piosenek. Następnie zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach prowadzonych przez Panią Kasię i Minionka. W tym dniu było bardzo wesoło. W  sali rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar dzieci. Poprzez uczestniczenie w różnego rodzaju zabawach zespołowych przedszkolaki mogły wykazać się swoją pomysłowością i twórczym działaniem. Nie zabrakło również zabaw z chustą animacyjną oraz licznych konkursów. Każdy przedszkolak otrzymał niespodziankę: namalowany na ręce tatuaż, kolorowy balon i coś słodkiego. Najmłodsza grupa „Krasnale” również radośnie obchodziła ten dzień w swojej sali przedszkolnej. Na dzieci czekały zabawy ruchowe, gry, konkursy i pląsy do ulubionych melodii. Mamy nadzieję, że dostarczyłyśmy dzieciom okazję do czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

   galeria zdjęć —>

 • (brak tytułu)

  Powitanie Jesieni

  23 września w naszym przedszkolu mieliśmy niezwykłego gościa. Z okazji pierwszego dnia jesieni grupę „Smerfy” i „Leśne Duszki” odwiedziła  wiewiórka Zosia.  Przyniosła  ze sobą kosz pełen darów z sadu, ogrodu i lasu, oraz jesienne pudełko pełne niespodzianek. Dzieci w pięknych opaskach na głowie powitały gościa i podjęły się wykonania wszystkich zadań, które przygotowała wiewiórka Zosia. Również w grupach „Skrzaty” i 'Krasnale” radośnie obchodzono pierwszy dzień jesieni, który  obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które przedszkolaki przyswajały  sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie nowej porze roku. Nie zabrakło licznych konkurencji, zagadek, torów przeszkód, zabaw ruchowych, którym towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci z każdej grupy wykonały prace plastyczne o tematyce jesiennej. Na koniec wszyscy mogli skosztować owoców przyniesionych przez miłego gościa. To był wspaniały dzień!

   galeria zdjęć —>

 • (brak tytułu)

  Wycieczka do Szczucina i Pacanowa

  1 października 2021 roku dzieci z grupy Smerfów i Leśnych Duszków  pojechały  na wycieczkę autokarową  do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie i Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.
  W Szczucinie czekał już na nas przewodnik, który opowiadał o historii drogownictwa na świecie, począwszy od czasów starożytnych, aż po współczesne. Z zainteresowaniem oglądaliśmy przekroje dróg i używane do ich budowy materiały, narzędzia oraz maszyny. Po zwiedzeniu ekspozycji na wolnym powietrzu mogliśmy także zobaczyć wystawę poświęconą ludziom pracującym przy budowie dróg – poznawaliśmy ich warsztat pracy i sposób jej wykonywania. Zwieńczeniem wycieczki było wspólne oglądanie krótkich filmów animowanych  promujących bezpieczeństwo na drogach .
  Następnie udaliśmy się do rodzinnego miasta Koziołka Matołka – Pacanowa. Zanim przenieśliśmy się do krainy bajek ,  wzięliśmy  udział w warsztatach z użyciem ciekłego azotu – ,, WYBUCHOWA  NAUKA”.
   Na warsztatach dowiedzieliśmy się  między innymi :
  – Co się stanie z ręką zanurzoną w cieczy o temperaturze -196 stopni Celsjusza?
  – Czy bananem można przybijać gwoździe?
  – Czy piękną pachnącą róże można zamienić w szkło?
  – Co się stanie z napompowanym balonikiem zanurzonym w ciekłym azocie?
  Warsztaty  doskonale  pokazują jak zastosować naukę w życiu codziennym. Dzięki nim dzieci rozwijają swoje zdolności eksperymentatorskie w otoczeniu swojego ulubionego smakołyku – pysznych lodów.
  Po zajęciach nadszedł czas na wyprawę do krainy bajek, gdzie przez cały czas towarzyszył nam  bajkowy  przewodnik, który wprowadził  nas w te zaczarowane klimaty. Na powitanie przedszkolaki zapoznały się z tajemniczą mapą i przez „Mysią dziurkę” wkroczyły w ,, zaczarowany świat”. Zwiedzanie Europejskiego Centrum Bajki nie było wyłącznie ograniczone do oglądania wystaw, dotykania eksponatów, czy rozwiązywania zagadek oraz otwierania szufladek i drzwiczek. Wspaniałym przeżyciem okazała się podróż zaczarowanym pociągiem, którym można odbyć podwodną  podróż , znaleźć się w  kopalni,  na lądzie  i w kosmosie. Spotkaliśmy tam bajkowe postacie: elfy, trole, syreny, ośmiornice i wróżki. Była  także okazja do zabaw w bajkowym, różnokolorowym ogrodzie, pełnym kwiatów, a także podziwiania bohaterów bajek na ekranie, czy rozwiązywania wirtualnych zagadek. W ,, Małym Teatrze”, gdzie swoje role odegrały marionetki ,poznaliśmy historię ,, Małej Syrenki”. Mieliśmy też okazję pobawić się w ,,sali zabaw”, mając do dyspozycji  kącik czytelniczy, tunele, klocki i wielką tablicę, na której mogliśmy tworzyć najróżniejsze wzory.
  Pobyt w Pacanowie szybko dobiegł końca. Po tak dużej dawce emocji i wrażeń udaliśmy się  do autobusu, by zregenerować swoje siły na powrót do przedszkola i oczekujących tam na nas stęsknionych rodziców. To była niezwykle interesująca i niepowtarzalna wycieczka.

   galeria zdjęć —>

 • (brak tytułu)

  Audycje muzyczne – Capoeira

  W dniu 14 października w przedszkolu odbyła się audycja muzyczna w ramach współpracy z Pracownia Jaszczur & Przyjaciele . Tym razem gościliśmy pana Feijao Branco Capoeira , który zaprezentował tajniki brazylijskiej sztuki walki Capoeira. Przedszkolaki przekonały się jednak, że jest to coś więcej. Ciekawy pokaz tańca, instrumentów oraz muzyki zainteresował wszystkie dzieci.

   galeria zdjęć —>

 • (brak tytułu)

  Sałatka owocowa Smerfów

  Przedszkolaki o owocach wiedzą bardzo dużo, ponieważ już rok temu sporo  wiedzy na ten temat zdobyły. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne jest jedzenie  owoców – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Gdy nadchodzą  jesienne dni,  kiedy za oknem słota i wiatr ważne jest dobre odżywianie. Dzieci dobrze o tym wiedzą, więc postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były jabłka, gruszki, banany, kiwi, śliwki, mandarynki, winogrona i suszona żurawina. Po wcześniejszym i umyciu rąk i owoców, dzieci ubrały fartuszki, w których wyglądały jak prawdziwe kuchciki. Następnie posegregowały owoce i zabrały się do pracy. Każdy dostał talerzyk, nożyk i salaterkę. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Robienie sałatki owocowej było wielką frajdą i zabawą. Dobrze to widać na załączonych zdjęciach. Samodzielnie zrobiony deser wszystkim smakował wyśmienicie. Także Pani Dyrektor, którą dzieci zaprosiły na degustację. Zajęcia dostarczyły dzieciom wrażeń smakowych i dotykowych. Umiejętność robienia sałatek przyda się dzieciom zwłaszcza, że sezon na pyszne owoce trwa.

   galeria zdjęć —>

 • (brak tytułu)

  Eko-grzechotki Krasnali

  W pierwszym tygodniu listopada w najmłodszej grupie – Krasnale realizowany był temat „Jesienna muzyka”. Dzieci muzykowały za pomocą instrumentów dostępnych w przedszkolu: bębenków, trójkątów, talerzy, marakasów itp. Przy tej okazji Krasnale postanowiły wykonać własne instrumenty i to w dodatku ekologiczne. Posłużyły nam do tego plastikowe butelki oraz różnego rodzaju nasiona: groch, fasola, kasza, ryż. Przedszkolaki z doskonałą prezycją napełniały butelki, a następnie samodzielnie ozdobiły swoje instrumenty. W taki sposób powstały kolorowe eko-grzechotki. Przedszkolaki przygotowały koncert z użyciem własnoręcznie przygotowanych eko-grzechotek, który zaprezentowały podczas uroczystości „Pasowania na Przedszkolaka”

   galeria zdjęć —>

 • (brak tytułu)

  Audycje muzyczne – pieśni patriotyczne

  Drugie – w tym roku szkolnym – spotkanie z Panami z Pracowni Jaszczur & Przyjaciele przebiegało w tematyce patriotycznej. Na początek wszyscy uroczyście odśpiewaliśmy hymn państwowy, a następnie wysłuchaliśmy muzycznej interpretacji „Roty” Marii Konopnickiej w wykonaniu naszych gości. Jaszczur & Przyjaciele przedstawili dzieciom krótką historię rozbiorów państwa polskiego oraz opowiedzieli o życiu Polaków pod zaborami. Usłyszeliśmy również pieśń patriotyczną „Piechota”, a także najważniejsze informacje na temat Józefa Piłsudskiego. Była też okazja zobaczenia  munduru żołnierskiego z tamtych czasów. Podczas prezentacji zostały omówione wszystkie elementy ubioru wojskowego. Ta piękna lekcja historii i patriotyzmu zakończyła się  wspólnym śpiewem utworu „Przybyli ułani pod okienko”.

   galeria zdjęć —>

 • (brak tytułu)

  Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

  20 listopada obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, ustanowiony przez Sejm RP na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Jest to oficjalne święto w polskim kalendarzu. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.
  Do obchodów – wzorem lat ubiegłych – dołączyło nasze przedszkole. W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych przygotowanych specjalnie na tą okazję. Prowadzone były pogadanki na temat Praw Dziecka, przybliżona została ich wielka ranga oraz znaczenie w przyszłym  dorosłym życiu. Każde z praw omawialiśmy bardzo dokładnie, z zaznaczeniem tego, że ich spełnienie związane jest również z poczuciem obowiązku człowieka wobec człowieka. Dzieci wypowiadały się o prawach dziecka i najważniejszym w ich poczuciu  jest prawo do miłości. O nim dzieci wypowiadały się najczęściej. Bardzo często mówiły też o prawie do zabawy, do radości i innych uczuć.
  A jeżeli mowa o prawach dziecka, nie mogło zabraknąć wspomnienia osoby Janusza Korczaka –,, przyjaciela” naszego przedszkola. To właśnie on – prekursor Praw Dziecka – nieustannie podkreślał, że dziecko to samoistna jednostka, która zasługuje na szacunek i przestrzeganie jego praw. Dzieci oglądały też  film edukacyjny  „Lekcje z Januszem Korczakiem” oraz „Dzieciaki Korczaka – Prawa Dziecka”. Dowiedziały się, że  cenił on wartości takie jak: sprawiedliwość, szacunek, godność, piękno, prawdę i miłość do bliźniego, apelował do wychowawców, aby zatroszczyli się o podstawowe prawa dziecka. Przedszkolaki poznały dzięki temu swoje prawa. Po projekcji filmu dzieci zapoznały się z wierszem Marcina Brykczyńskiego: „O prawach dziecka”. Przedszkolaki słuchały i bawiły się przy utworze „Piosenka o prawach dziecka”. Na koniec dzieci odbijały dłonie  pomalowane kolorowymi farbami tworząc plakat ,, Wszyscy mamy prawo być szczęśliwi”, który rodzice mogą podziwiać w holu przedszkola.
  Ten dzień miał wielkie znaczenie dla przedszkolaków. Mamy nadzieję, że poprzez zabawę przybliżyłyśmy i uświadomiłyśmy dzieciom, że mają swoje prawa, że mimo, iż są mali, trzeba je szanować i kochać, mimo wszystko i bezinteresownie. Dorosłym zaś  przypominamy, że mają obowiązek  tych praw zawsze przestrzegać.

   galeria zdjęć —>

 • (brak tytułu)

  Teatrzyk „Z kulturą na Ty”

  22 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z krakowskiego TEATRU „Skrzat”, którzy zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt. „Z kulturą na Ty”. W humorystyczny sposób przybliżyli dzieciom zasady dobrego zachowania w różnych sytuacjach i miejscach. Przedszkolacy dowiedzieli się m.in. jak należy zachować się przy przywitaniu, w teatrze, w ikinie oraz jak należy traktować innych ludzi. Ciekawa dekoracja i kolorowe stroje sprawiły, że dzieci świetnie się bawiły i gromkimi brawami podziękowały aktorom za przedstawienie. Była to dla nas cenna lekcja dobrego wychowania.

   galeria zdjęć —>

 • (brak tytułu)

  Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

  W dniu 25 listopada przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – misiem. Przybyły misie małe, duże, białe, różowe i brązowe – wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy. Ten dzień był pełen  atrakcji i niespodzianek. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Bawiły się m. in. przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne. Była nawet „misiowa fotobudka”, która podobała się dzieciom najbardziej. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Przedszkolaki były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

   galeria zdjęć —>

 • (brak tytułu)

  Pasowania na Przedszkolaka

  02 grudnia odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka” dla dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przekroczyły progi naszego przedszkola. Maluchy chciały udowodnić, że doskonale zasługują na miano prawdziwego przedszkolaka, dlatego pięknie zaprezentowały to, czego nauczyły się w przedszkolu. Były piosenki, wiersze, taniec w kole, taniec w parach, a nawet przedszkolna orkiestra. Dzieci specjalnie na tę okazję własnoręcznie wykonały eko-grzechotki, którymi radośnie grzechotały podczas występu. Nastepnie Pani Dyrektor – Dorota Oleksy symbolicznym ołówkiem dokonała aktu pasowania słowami: „Pasuję Cię na Przedszkolaka Publicznego Przedszkola w Przyborowie”. Były też gratulacje od wychowawców i wręczenie pamiątkowych dyplomów i kubków. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci, które właśnie przekroczyły pierwszy próg swojej wieloletniej edukacji. Życzymy wielu sukcesów na każdym jej szczeblu.

   >> filmik z Pasowania na Przedszkolaka << 

   galeria zdjęć —>

 • (brak tytułu)

  Spotkanie ze Świętym Mikołajem

  Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni. W tym roku przedszkolaki oczekiwały na przybycie miłego gościa na sali gimnastycznej w pobliskiej szkole. To było bajeczne spotkanie, gdyż przybycie Mikołaja poprzedziło spotkanie z wysłannikami z mikołajkowej wioski. Sympatyczne postaci umiliły dzieciom ten czas prowadząc wiele ciekawych zabaw przy muzyce i konkursów integrujących całą przedszkolną rodzinę. Aby podkreślić szczególny charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były odświętnie ubrane, a  niektóre na głowach miały czerwone mikołajowe czapeczki. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach wszystkich przedszkolaków, który obdarował je wspaniałymi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na ich twarzach malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.

   galeria zdjęć —>

 • (brak tytułu)

  Przedszkolna Wigilia

  Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. Wśród przedszkolaków od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Na początku odczytany został fragment Pisma Świętego, a następnie głos oddano dzieciom z grupy SMERFÓW i LEŚNYCH DUSZKÓW, które na tle przepięknej świątecznej scenerii  przedstawiły Jasełka. Zgodnie z tradycją  dzieci dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, a następnie zasiadły do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny posiłek. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania przy dźwiękach pianina. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.

   galeria zdjęć —>

 • (brak tytułu)

  Dzień Babci i Dziadzia

  W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. W podzięce za ich wielkie serce przedszkolaki przygotowały montaż słowno- muzyczny, który został nagrany i zamieszczony na stronie przedszkola. Dzieci z grupy Krasnali i Skrzatów zabrały swoich kochanych dziadków w ,,Zimową podróż”, a Smerfy i Leśne Duszki przedstawiły Jasełka. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

  Występ KRASNALI
  Występ SKRZATÓW
  Występ LEŚNYCH DUSZKÓW I SMERFÓW

   galeria zdjęć —>

 • (brak tytułu)

  Bal karnawałowy

  Karnawał to niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez każdego, począwszy od tych najmłodszych, aż do tych w sile wieku. Jest to czas przepełniony muzyką i świetną zabawą, gdzie ważnym elementem są bale, maskarady i pochody. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było i  w naszym przedszkolu. 28 lutego bawiły się dzieci z grupy Krasnali i Skrzatów, a 1marca Smerfy i Leśne Duszki. W tych dniach  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, a w salach przedszkolnych można było spotkać między innymi: wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana – nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w wielu konkursach np. „Worek niespodzianek”, „Gorące krzesełka”, „Taniec z miotłą”, „Taniec w parach z balone”. Krótka przerwa przeznaczona była na słodki poczęstunek i odpoczynek, by nabrać sił do dalszych pląsów. Kiedy czas zabawy dobiegł końca wszyscy z żalem opuszczali balową salę.

   galeria zdjęć —>

 • Audycje muzyczne – gitara

  Audycje muzyczne – gitara

  17 marca odwiedzili nas Panowie z Pracowni Jaszczur & Przyjaciele z kolejną prezentacją muzyczną. Tym razem towarzyszył im znakomity gitarzysta, który przeniósł dzieci w zaczarowany świat muzyki. Przedszkolaki miały okazję poznać budowę gitary, sposoby gry na niej oraz różne rodzaje gitar tj. gitara klasyczna, gitara elektryczna, gitara hawajska, gitara gipsy. Było mnóstwo muzyki, śpiewu, a nawet taniec w wykonaniu prowadzących.

   galeria zdjęć —>

 • (brak tytułu)

  Powitanie Wiosny


  Przyjście nowej pory roku, wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej.  Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się  ,,kąciki  przyrody’’. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Nasze przedszkole odwiedził też teatrzyk z przedstawieniem pt. ,,Wiosna – ach to ty’’. Witając wiosnę, 21 marca zorganizowano w przedszkolu „Zielony Dzień” – w ubraniu dzieci w ty dniu dominował kolor zielony. Po śniadaniu, przedszkolaki w swoich salach przywoływały Wiosnę wierszykami, piosenkami oraz wykonywały i rozwiązywały różne wiosenne zadania specjalnie przygotowane na tę okazję. Trzeba przyznać, że wszystkie dzieci radziły sobie doskonale. Jakież było ich zdumienie i radość, gdy wreszcie pojawiła się Zielona Pani Wiosna, która oznajmiła dzieciom, że od dziś zaczyna swoje panowanie w przyrodzie i w pogodzie. Na koniec zaprosiła dzieci na wiosenny spacer. Wszystkie przedszkolaki razem z Panią Wiosną przemaszerowały barwnym pochodem alejkami osiedla, trzymając w rękach własnoręcznie wykonane wiosenne kwiaty .

   galeria zdjęć —> 

 • (brak tytułu)

  Konkurs „Pisanka Wielkanocna”
  Święta Wielkanocne, to najbardziej radosne i wiosenne święta w całym, roku. Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko, symbolizujące nowe życie oraz nadzieję. W związku z tym nasze przedszkole zorganizowało rodzinny konkurs plastyczny na ,,Pisankę Wielkanocną”. Technika wykonania pracy była dowolna, forma przestrzenna. Konkurs skierowany był do dzieci z dozwoloną pomocą rodzica. Każdy przedszkolak mógł oddać jeden głos na wybraną przez siebie pisankę. O kolejności miejsc zadecydowała liczba oddanych głosów na daną pisankę. W konkursie wzięło udział 34 przedszkolaków. Liczba oddanych wszystkich głosów to 98. Rada rodziców po zliczeniu głosów wyłoniła trzy miejsca.

  I miejsce – Antoni Knych (pisanka nr 11)
  II miejsce – Kornelia Radzik (pisanka nr 3)
  III miejsce – Karolina Lipińska (pisanka nr 13).

  Dzieci i rodzice zaskoczyli nas pomysłowością oraz kreatywnością. Laureaci konkursu otrzymali nagrody niespodzianki, a pozostali pamiątkowe dyplomy.
  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom oraz rodzicom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę. Mamy nadzieję, że kolejny konkurs w naszym przedszkolu będzie się cieszył również dużym zainteresowaniem.
   galeria zdjęć —> 

 • Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  W dniu 29 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy w naszym Przedszkolu święto uchwalenia Konstytucji 3
  Maja. Z tej okazji Leśne Duszki przygotowały uroczystą akademię, której głównym celem było nie
  tylko upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji, ale także rozwijanie poczucia przynależności
  narodowej u naszych małych Patriotów. Przedszkolaki z powagą i dumą zaprezentowały program
  patriotyczny, który rozpoczął się od uroczystego odśpiewania hymnu Polski „Mazurka
  Dąbrowskiego”. Podczas uroczystości starszaki pięknie prezentowały się w strojach galowych,
  ozdobionych kotylionami w barwach ojczystych. Wszyscy ze wzruszeniem przeżyli lekcję patriotyzmu
  i miłości do swojego kraju, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

  Galeria Zdjęć –>

 • ZAKOŃCZENIE ROKU 2021/2022

  W czwartkowe popołudnie 23.06.2022r. o godz. 14:00 odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego przez dzieci z najstarszej grupy „Leśne Duszki” Cztery lata wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i wycieczek szybko minęło, aż nadszedł czas rozstania i pożegnań. Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie
  i taneczne. Po części artystycznej sześciolatki otrzymały pamiątkowe „Dyplomy Absolwenta Przedszkola” i nagrody książkowe. Na koniec wystąpiła pani dyrektor, która dziękowała przedszkolakom za te chwile pełne wzruszeń i pozytywnych emocji, pani Marcie- wychowawczyni grupy za piękne przygotowanie uroczystości oraz za całoroczną pracę. Były także podziękowania dla rodziców, którzy w szczególny sposób byli zaangażowani
  w działania na rzecz placówki i służyli swoją bezinteresowną pomocą. Kolejni absolwenci opuszczają mury przedszkola, by po wakacjach rozpocząć naukę w klasie pierwszej życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i radosnych wakacji. Piękne zakończenie! Wzruszenie rodziców i łzy mówią same za siebie.

  Galeria Zdjęć –>