archiwum: Z życia przedszkola ( 2020/2021 )

Międzynarodowy Dzień Kropki


Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki. Nasze przedszkole także włączyło się w obchody tego niezwykłego święta. Przedszkolaki obejrzały film animowany przedstawiający historię małej Vashtii. Film był doskonałą okazją do wspólnych rozmów, odkrywania talentów, umiejętności i możliwości, które drzemią w każdym dziecku. Dzieci miały do wykonania mnóstwo kropkowych zadań, stworzyły kropkowe prace plastyczne, a na koniec otrzymały kropkową naklejkę, która ma im przypominać, że należy uwierzyć w siebie.
 galeria zdjęć —> 


Dzień Przedszkolaka


20 września w całej Polsce obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju oraz edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.Wszystkie dzieci w swoich grupach hucznie świętowały ten dzień biorąc udział w zabawach tanecznych i konkursach. Aby osłodzić ten dzień naszym przedszkolakom przygotowany został słodki poczęstunek. Radość, śmiech i głośny doping uczestników konkursów świadczyły o wspaniałej zabawie. Na zakończenie dzieci wyszły na przedszkolny plac zabaw i każda grupa wesoło spędzała czas. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.
 galeria zdjęć —> 


Powitanie Jesieni


23 września zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu wszystkie dzieci powitały Panią Jesień. Zaraz po śniadaniu obejrzały teatrzyk pt. „Jak się krasnal do zimy szykował”. Przedszkolaki otrzymały również list od Pani Jesieni, oraz kosz pełen jesiennych darów. Ten dzień obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Ochoczo rozwiązywały zagadki, układały puzzle, klasyfikowały „symbole pór roku”, śpiewały piosenki i pląsały w rytm muzyki. Nie zabrakło także degustacji jesiennych owoców. Po wykonaniu wszystkich zadań przedszkolaki udały się na spacer do pobliskiego lasu w poszukiwaniu „oznak Pani Jesieni”. W tym dniu dopisywała nie tylko piękna, słoneczna pogoda, lecz również humory. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna i zimna- ale piękna, ciepła i bogata w jesienne skarby.
 galeria zdjęć —> 


Sałatka owocowa „Smerfów”


W październiku jednym z tematów zajęć w grupie „Smerfy” była „Jesień w sadzie”. Dzieci poznawały drzewa owocowe, owoce krajowe i egzotyczne. Na podsumowanie zdobytych wiadomości dzieci przygotowały pyszną witaminową sałatkę. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Przed przystąpieniem do prac Smerfy starannie  umyły  rączki, potem ubrały fartuszki, w których wyglądały  jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowały umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał tackę, salaterkę, łyżeczkę i nożyk. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało przedszkolakom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiło, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła smakowicie!
 galeria zdjęć —> 


Leśne Duszki poznają owoce egzotyczne


„Rozpoznajemy owoce”, to jeden z październikowych tematów realizowanych w grupie „Leśne Duszki”. Starszaki rozwiązywały zagadki na temat owoców oraz dokonały ich podziału na krajowe i egzotyczne. Nastepnie poznały nazwy i budowę zewnętrzną wybranych owoców egzotycznych, takich jak: ananas, awokado, kiwi, melon, figa, granat, pomarańcza, mandarynka, cytryna, limonka, banan. Dzieci określały ich wygląd, kształt oraz barwę. Kolejno próbowały rozpoznać owoce za pomocą dotyku i węchu. Następnie obejrzały owoce w przekroju i przekonały się, że pestki każdego z nich wyglądają zupełnie inaczej, a niektóre nie mają ich wcale. Najzabawniejszą częścią okazało się smakowanie. Większość dzieci po raz pierwszy miała okazję spróbować poszczególnych owoców. Starszaki chętnie próbowały nowych smaków, niektóre przypadły im do gustu, a niektóre niekoniecznie, co wyrażały kwaśne miny przedszkolaków. To było bardzo ciekawe i pouczające zajęcie. Starszaki z przejęciem opowiadały, że nie wszystkie granaty wybuchają, figa nie zawsze jest w parze z makiem, a awokado smakuje jak mydło.
 galeria zdjęć —> 


Dzień Pluszowego Misia


Mały, duży, pluszowy, czasami z kokardką przy szyi lub w zabawnym ubranku. Chyba każdy ma swojego ulubionego misia, którym bawił się w dzieciństwie i którego zawsze ciepło wspomina. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka  – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. W naszym przedszkolu jak co roku Święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Nasze przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych,  konkursach, quizach i zgadywankach. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu i radości. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
 galeria zdjęć —> 


Zdrowe kanapki Leśnych Duszków


W ostatnim tygodniu listopada w najstarszej grupie „Leśne Duszki” realizowany był temat „Moje  zdrowie i bezpieczeństwo”. Dzieci zdobywały i poszerzały wiadomości na temat zdrowego i bezpiecznego trybu życia. Starszaki obejrzały filmiki edukacyjne, a następnie rozwiązywały zadania z użyciem tablicy interaktywnej. Poznały piramidę żywienia i dowiedziały się, co się znajduje na poszczególnych jej poziomach. Gdy przedszkolaki opanowały doskonale teorię przyszedł czas na praktykę. Leśne Duszki założyły fartuchy, chusteczki na głowę, wysłuchały zasad bezpieczenego posługiwania się sztućcami, umyły ręce i zabrały się do pracy. Dzieci samodzielnie przygotowały zdrowe kanapki, które później ze smakiem zajadały podczas śniadania. Kanapki były nie tylko zdrowe i pyszne, ale kolorowe i zabawne.
 galeria zdjęć —> 


Zabawa Andrzejkowa

Andrzejki, to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość. Podczas wspólnych zabaw dowiedzieliśmy się, co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno niewidzianego, ile prezentów dzieci dostaną od Mikołaja…) i tej bardziej odległej (np. jaki zawód wybiorą przedszkolaki w dorosłym życiu). Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie odbyła się również zabawa taneczna przy dźwiękach wesołej muzyki i słodki poczęstunek.
 galeria zdjęć —> 


Pasowanie na Przedszkolaka


4 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”- pierwsza ważna uroczystość w życiu naszych najmłodszych podopiecznych. Był to szczególny dzień dla dzieci z grupy  ,,Krasnale” i kilkorga przedszkolaków ze starszych grup, którzy we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły progi naszego przedszkola. przedszkola. Zaprezentowane przez dzieci umiejętności dały dowód na to, jak dużo już potrafią. Nasi mali artyści zasłużyli na gromkie brawa i szczere gratulacje! Kolejnym, a zarazem najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania. Pani Dyrektor kładąc na ramieniu każdego dziecka „czarodziejski ołówek” dokonała uroczystego aktu ,,Pasowania na Przedszkolaka”. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom. Wszystkim dzieciom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i dużo uśmiechu na co dzień!
 galeria zdjęć —> 


„Razem na Święta”


Święta Bożego Narodzenia, to czas niezwykle wyjątkowy w roku – czas, w którym każdy z nas ma na pewno coś w zasięgu ręki, czym może podzielić się z innymi. Nasze przedszkole zawsze chętnie angażuje się niosąc pomoc potrzebującym, dlatego i w tym roku wzięliśmy udział w akcji MEN ,,Razem na Święta”. Jej celem jest nie tylko pomoc innym, ale również budowanie wspólnoty i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ramach akcji zorganizowano zbiórkę darów, która pozwoliła na przygotowanie „Szlachetnej Paczki” dla rodziny pani Moniki. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, dzieci, nauczycieli i pracowników placówki udało się zebrać środki na zakup najpotrzebniejszych rzeczy o które prosiła rodzina, między innymi środki czystości, przybory szkolne i żywność. Ponadto przedszkolaki z każdej grupy własnoręcznie ozdobiły papier, w który zapakowane zostały podarunki. Kolejnym przedsięwzięciem było wspólne pieczenie pierniczków. Przedszkolaki włożyły wiele serca i trudu w przygotowanie świątecznych wypieków. Wiele radości sprawiło im zarówno dekorowanie ciasteczek, jak i ich pakowanie. Przygotowane upominki dzieci zabrały do domu obdarowując nimi swoich bliskich. Kolorowe, pięknie zdobione i własnoręcznie wykonane przez najstarszą grupę dzieci kartki świąteczne z życzeniami zostały przekazane samotnym osobom mieszkającym na osiedlu w pobliżu przedszkola. Dzięki  takim działaniom i gestom uczymy najmłodszych dobroci i życzliwości wobec drugiego człowieka oraz wrażliwości na potrzeby istot słabszych Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem udało nam się choć na chwilę wywołać radość i uśmiech na twarzach obdarowanych, bo jak mówił Jan Paweł II :
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest,
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

 galeria zdjęć —> 


Przedszkolna Wigilia


W świątecznej atmosferze, we wtorek 22 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się choinka z własnoręcznie zrobionymi ozdobami. Na początku wysłuchaliśmy fragmentu Pisma Świętego mówiącego o narodzeniu Pana Jezusa, następnie podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Zasiedliśmy do pięknie przyozdobionego, nakrytego białym obrusem stołu i spożywaliśmy wigilijne potrawy. Następnie obejrzeliśmy film o tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia na świecie. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie pianina. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy też bajkę pt. „Cicha Noc”, rozwiązywaliśmy zagadki związane z tradycjami bożonarodzeniowymi, a także bawiliśmy się przy świątecznych piosenkach. Wigilijne spotkanie w przedszkolu przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia w domu.
 galeria zdjęć —> 


Skrzaty dokarmiają ptaki


Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają dzieci z grupy „Skrzaty”. Dbają o to, aby ptaszki podczas tegorocznej zimy nie były głodne. W tym roku nasze hasło przewodnie brzmi: „Przedszkolaki pamiętajcie, zimą ptaki dokarmiajcie”. Dzieci stworzyły kolorowe karmniki na tablicy prac plastycznych, a także własnoręcznie przygotowały z mieszanki nasion karmidła, które powiesiły na drzewach w przedszkolnym ogrodzie. Dokarmiając ptaki, przedszkolaki zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego. W przerwie od nauki i zabawy chętnie obserwują jak ich skrzydlaci przyjaciele przylatują do stworzonych przez nich stołówki. 
 galeria zdjęć —> 


Dzień Babci i Dziadka


Dzień Babci i Dziadka, to jedno z najcieplejszych świąt w całym roku, choć wypada w środku zimy. Tego dnia wszystkie wnuki spieszą, aby złożyć babciom i dziadziom wyrazy miłości, szacunku i uznania. Tradycją w naszym przedszkolu jest to, że przedszkolaki zapraszają do przedszkola swoich wyjątkowych gości, aby wyrazić co czują wierszem, tańcem i piosenką. Niestety, w tym roku dochowaniu tradycji przeszkodziła pandemia koronawirusa, która uniemożliwiła osobiste przybycie gości. Przedszkolaki jednak nie zapomniały o tym wyjątkowym święcie i przygotowały swoje piękne wystąpienia, które następnie zostały nagrane i udostępnione on-line. W ten sposób babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoich wnuków nie wychodząc z domu.

Bal karnawałowy


Karnawałowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się przedszkolaki podczas balu karnawałowego w naszym przedszkolu. Od samego rana w przedszkolu pojawiały się piękne, barwne postacie. Wśród dziewczynek dominowały księżniczki i wróżki, wśród chłopców policjanci i Spider-Many. Wszyscy znakomicie bawili się i pląsali w rytm znanych i lubianych melodii. Wyśmienitą zabawę przerwaliśmy tylko na chwilkę, aby nieco odsapnąć, zaczerpnąć łyk wody i skosztować słodkości. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i satysfakcji oraz była doskonałą okazją do integracji dzieci. 
 galeria zdjęć —> 


Leśne Duszki w krainie muzyki


„Muzyka wokół nas”, to jeden z tematów realizowanych w najstarszej grupie „Leśne Duszki” w lutym. Na początku dzieci obejrzały filmik edukacyjny, z którego dowiedziały się, na jakie grupy dzielimy instrumenty muzyczne. Następnie rozwiązywały zagadki i przydzielały instrumenty do odpowiedniej grupy. Kolejno dzieci poznawały instrumenty, każdego dnia inny. W poniedziałek – pianino, we wtorek – akordeon, w środę – flet prosty, flet poprzeczny, harmonijkę ustną, w czwartek – gitarę, ukulele, skrzypce, a w piątek – werbel, bongosy, dzwonki chromatyczne, ksylofon. Podczas prezentacji poszczególnych instrumentów dzieci dowiadywały się z czego są one zbudowane, jakie wydają dźwięki i w jaki sposób się na nich gra. Starszaki próbowały samodzielnej gry na każdym instrumencie, co sprawiło im wiele satysfakcji. Na podsumowanie tej muzycznej podróży dzieci stworzyły przedszkolną orkiestrę i wspólnie wykonały „Marsz Radeckiego”. To był tydzień pełen radosnych dźwięków. 
 galeria zdjęć —> 


Dzień Kobiet


„Marzec, marzec, pięknie się wystroił.
W kole, w kole między dziećmi stoi.
I gromadkę uśmiechniętą pyta: Jakie dzisiaj święto?
Zapamiętaj sobie – dzisiaj jest Dzień Kobiet”

8 marca w naszym przedszkolu było dokładnie, jak w tej piosence. Pięknie wystrojony marzec zawitał do każdej grupy, by wspólnie pobawić się z gromadką uśmiechniętych przedszkolaków, a następnie wraz z chłopcami wręczyć kwiaty wszystkim dziewczynkom, gdyż 8 marca swoje święto obchodzą wszystkie kobiety – te duże i te małe. Ten drobny gest sypmatii i pamięci wywołał wielkie uśmichy na twarzach wszystkich obdarowanych. Bo każda okazja jest dobra, aby radośnie spędzić czas, być dla siebie miłym i  obdarzać się wzajemnym uśmiechem i szacunkiem.
 galeria zdjęć —> 


Pokaz Mody Wiosennej


Śledząc nowinki modowe postanowiliśmy w tym roku uczcić nadejście wiosny Pokazem Mody Wiosennej uwzględniającej trendy obowiązujące w Lesie, na Łące, w Wodzie i w Powietrzu. Pokaz odbył się 22 marca 2021r w sali Skrzatów, która zamieniła się w tym dniu w ,,Salon Modowy”. Zachwyt publiczności wzbudził „wybieg – czerwony dywan”, piękna wiosenna dekoracja oraz wspaniałe i oryginalne kreacje dzieci. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięły udział chętne „Modelki” i „Modele” ze wszystkich grup przedszkolnych. Pani Gabriela – prowadząca pokaz mody, wystąpiła na „wybiegu” z  godną pozazdroszczenia energią oraz dużą dawką humoru w kolorowej wiosennej sukni i tym samym zachęciła przedszkolaki do zaprezentowania swoich wyjątkowych kreacji. W ślad za nią, spacerujące profesjonalnie po „wybiegu” dzieci, zaprezentowały wspaniałą Kolekcję Wiosenną przy dźwiękach nastrojowych utworów muzycznych. Wszystkie kreacje były wyjątkowe i oryginalne, zaprojektowane według własnych pomysłów, zaczerpniętych ze świata fauny i flory. Wykonano je z wszelkich dostępnych materiałów: bibuły, wstążek, tkanin, kartonu i kwiatów. W przedszkolu zagościła prawdziwa wiosenna aura. Pomysłowość dzieci i rodziców była niewyczerpana. Po wybiegu spacerowała główna bohaterka pokazu Pani Wiosna. Pojawiły się Pszczółki, Motylki, Żabki, Jaskółki oraz Bociany powracające z ciepłych krajów. Wszyscy bawili się wspaniale dając upust wiosennym emocjom. Dzieci przywitały Wiosnę muzyką i śpiewem. Pokaz Mody Wiosennej zakończył się oczywiście pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników, którzy dostali także pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Mamy nadzieję, że ta barwna i radosna impreza wiosenna rozbudziła wyobraźnię dzieci, pozwoliła im odkryć w sobie odwagę, odsuwając lęk przed publiczną autoprezentacją i zainspirowała je do dalszej, twórczej aktywności.


 galeria zdjęć —> 


Dzień Mamy i Taty


Na kartce 26 maja w kalendarzu widnieje Dzień Matki. Niecały miesiąc później – 23 czerwca przypada Dzień Ojca. W przedszkolu te dwa święta obchodzimy jednego dnia. W tym wyjątkowym dniu składamy życzenia naszym mamom i tatom. Jest to idealny moment na podziękowanie rodzicom za wszystko, co dla nas robią, okazanie im wdzięczności za ich miłość, troskę i opiekę, jakimi obdarzają swoje dzieci. Nie zawsze potrafimy ubrać w kilka wyjątkowych słów to, co chcielibyśmy wyrazić. Aby uczynić to prostszym, każda grupa w przedszkolu starała się przygotować specjalny program artystyczny na Dzień Mamy i Taty, aby dać tym dowód miłości dla rodziców. Trud i praca włożona w przygotowanie takiej niespodzianki były nie lada wyzwaniem dla każdego przedszkolaka, gdyż dzieci nie występowały przed rodzicami lecz przed kamerami. Rodzice nie mogli odwiedzić nas osobiście i zobaczyć występów na żywo, jednak wspólne przeżywanie uroczystości w domu przed ekranem telewizora czy komputera również przyniosła wiele radości i wzruszenia.

 galeria zdjęć —> 


Akcja: „Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami”


Po nominacji przez Przedszkole Miejskie nr 8 w Dębicy, w środę 2 czerwca najstarsza grupa „Leśne Duszki” z radością przystąpiła do akcji #chellengeniebieskiemotyle 2021, której celem jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Z tej okazji zaprosiliśmy do przedszkola Panią Katarzynę Krzemińską – mamę naszej koleżanki z grupy Antosi. Pani Kasia jest nauczycielem wspomagającym i na co dzień pracuje z dziećmi ze spektrum autyzmu. W sposób przystępny i zrozumiały przybliżyła przedszkolakom wiadomości na temat autyzmu oraz przeprowadziła wiele ciekawych zabaw sensorycznych, dzięki którym dzieci mogły lepiej zrozumieć z jakimi problemami każdego dnia borykają się osoby ze spektrum autyzmu. Leśne Duszki przekazały niebieskie iskierki przyjaźni, z których ułożyły wielkie serce oraz wykonały niebieskie motyle z odrysowanych dłoni. Z pewnością te iskierki, które dziś zostały rozpalone w sercach przedszkolaków nie zgasną w nich przez długi czas.
 galeria zdjęć —> 


Dzień Dziecka


Obchodzony 1 czerwca Dzień Dziecka, to jedno z najradośniejszych świąt w całym roku. Tego dnia wszystkie dziecięce buzie powinny być uśmiechnięte. W przedszkolu, to dzień szczególny i wyjątkowy. To dzień, który wygląda zupełnie inaczej, niż każdy inny, zwykły dzień. Na dzieci czeka zawsze mnóstwo atracji i niespodzianek. W tym roku główną atrakcją była wizyta panów strażaków, którzy pokazali dzieciom wóz strażacki i sprzęt, który się w nim znajduje oraz dwie dmuchane zjeżdżalnie. W przerwie wyśmienitej zabawy dla ochłody dzieci zajadały lody. To był dzień pełen niesamowitych wrażeń, a każda dziecięca buzia była uśmiechnięta od ucha do ucha.
 galeria zdjęć —> 


Konkurs plastyczny „Zakładka do książki”


Publiczne Przedszkole w Czarnej i Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnej w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Książeczka na skrzydełkach” zorganizowało konkurs plastyczny pt. „Zakładka do książki”.
Celem konkursu było:
– zainteresowanie dzieci książką,
– rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych,
– rozwijanie wyobraźni twórczej dzieci,
– rozbudzanie świadomości poszanowania książek.

Konkurs był skierowany do dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Czarna. Do placówki nadesłano bardzo dużo pomysłowych i pięknie wykonanych prac. Jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców, dlatego przyznano miejsca egzekwo.

Z radością informujemy, że dwoje naszych przedszkolaków zostało laureatami konkursu.

KINGA TRELA (grupa „Smerfy”) – I miejsce
ANTONI LACHOWICZ (grupa „Leśne Duszki”) – II miejsce

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
 galeria zdjęć —> 


Zakończenie przedszkola


30 czerwca w naszym przedszkolu odbyła uroczystość Zakończenia Przedszkola przez dzieci z najstarszej grupy „Leśne Duszki”. Starszaki zaprezentowały montaż słowno-muzyczny, który przedstawiał dzień z życia przedszkola. Dzieci pokazały, jakie wiadomości i umiejętności zdobyły w ciągu wszystkich lat przedszkolnych i zapytały Panią Dyrektor, czy są już gotowe do podjęcia nauki w szkole. Pani Dyrektor pogratulowała Starszakom znakomitej wiedzy i zapewniła, że z takim bagażem doskonale poradzą sobie na kolejnym szczeblu edukacji. Następnie Pani Gabrysia – wychowawczyni „Leśnych Duszków” wręczyła dzieciom Dyplom Absolwenta Przedszkola i pamiątkę w postaci książki. Nie zabrakło podziękowań, łez wzruszenia, wspólnych fotografii i wspomnień. Absolwentom życzymy wielu sukcesów w szkole. Wspomnijcie często beztroskie lata spędzone w naszym przedszkolu.
 galeria zdjęć —> ,br>