Strona Przedszkola

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
29 Czerwca 2022
Dzień Ratownika WOPR
Imieniny obchodzą
Benita, Piotr, Paweł
Do końca roku zostało 186 dni.
Zodiak: Rak

Statystyki:

5502163
Dziś
Wczoraj
Ten Tydzień
Ostatni Tydzień
Ten Miesiąc
Ostatni Miesiąc
Razem
119
78
402
5498301
7931
7289
5502163

Twój IP: 44.201.96.43
Śr17948ś 29UTC4030: %2022-%06-%29 %06:%Cze:%th

BIP ZSP Przyborów

Razem na świeta

Nasza szkoła przyłączyła się w tym roku do akcji #RazemNaŚwięta organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
W ramach przedświątecznego wolontariatu podjęte zostały  między innymi takie akcje
1.    AKCJA KILO- uczniowie naszej szkoły kwestowali w sklepach spożywczych, zachęcali do większych zakupów i podzielenia się z potrzebującymi. Caritas parafii Straszęcin zebrała produkty i obdarowała najbardziej potrzebujących.
2.    W  okresie świątecznym  uczniowie wzięli  udział w AKCJI KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH, której celem jest pomoc finansowa dzieciom krajów misyjnych.

Mikołajki

Dnia 6 grudnia 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki. Prezentem dla klas II i V był wyjazd do Fun& Sportu w Dębicy. Uczniowie korzystali z 4- piętrowego placu zabaw, bowlingu oraz laserowego paintballa . Wybór atrakcji okazał się trafny. Wszyscy uczniowie zadowoleni wrócili do domu.

Święto Drzewa

Na zajęciach pozalekcyjnych z ekologii  z okazji  Święta Drzewa uczniowie klasy V poznawali gatunki drzew rosnących w najbliższym otoczeniu szkoły. Nauczyciel zwracał uwagę na niezliczone korzyści jakie dają nam drzewa oraz zachęcał wszystkich do podejmowania lokalnych działań na rzecz ochrony drzew.

Dzieci poznawały również zagrożenia dla drzew spowodowane działalnością człowieka i zmieniającymi się warunkami środowiska. Powstały prace plastyczne poświęcone drzewom pt. ,,Drzewo moim przyjacielem” . Zostały wyróżnione dwie prace.

100 – lecie Niepodległości

Z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie klasy II wykonali piękne plakaty upamiętniające to ważne wydarzenie. Przygotowali się również do bicia rekordu śpiewania hymnu, poznając dokładnie słowa i historię Mazurka Dąbrowskiego.

 

 

 

Odblaski z Niestraszkiem

Uczniowie kl. II wzięli udział w akcji PZU „Odblaski z Niestraszkiem”. Poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i wzorowo zdali egzamin praktyczny na pieszego uczestnika ruchu drogowego. Zrozumieli jak ważne jest używanie odblasków, zwłaszcza w sezonie jesienno – zimowym, kiedy to pieszy szczególnie narażony jest na niebezpieczeństwo ze względu na wcześnie zapadający zmrok. Tym czasem drugoklasiści cieszyli się z pięknej pogody na spacerze. 

 

 

 

 


© Zespół Szkolno - Przedszkolny w Przyborowie