Strona Przedszkola

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
29 Czerwca 2022
Dzień Ratownika WOPR
Imieniny obchodzą
Benita, Piotr, Paweł
Do końca roku zostało 186 dni.
Zodiak: Rak

Statystyki:

5502172
Dziś
Wczoraj
Ten Tydzień
Ostatni Tydzień
Ten Miesiąc
Ostatni Miesiąc
Razem
128
78
411
5498301
7940
7289
5502172

Twój IP: 44.201.96.43
Śr17927ś 29UTC0630: %2022-%06-%29 %07:%Cze:%th

BIP ZSP Przyborów

Wycieczka do Krakowa.

Wycieczka do Krakowa.


30 maja 2018r. odbyła się wycieczka do Krakowa, w której brali udział uczniowie klas 4,6,7. Zwiedzaliśmy Barbakan,  ulicę Floriańską, najstarszą część Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kościół św. Piotra i Pawła, Kościół św. Andrzeja,  Kościół św. Wojciecha, Sukiennice, Kościół Mariacki,  Katedrę Wawelską , Muzeum Katedralne. Uczniowie wzięli też udział w lekcji muzealnej na Wawelu – „Wawel rezydencja władców polskich”.

 

BIEG PO SŁOŃCE

BIEG PO SŁOŃCE

Dnia 25.05.2018 r. uczniowie naszej szkoły- Karolina Mikołajek i Norbert Bielatowicz brali udział w imprezie „ Bieg po Słońce” zorganizowanej przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle.
Bieg odbył się na stadionie w Żyrakowie.
Pomimo, iż nie zajęli miejsc na podium, dziękujemy za udział w biegu i życzymy dalszych sukcesów w sporcie.

 

Noc z książką 2018

W piątkowy wieczór 18 maja w szkole do późnych godzin nocnych paliły się światła na sali gimnastycznej. Zaintrygowani tym faktem mieszkańcy osiedla zaglądali do okien i ze zdziwienia przecierali oczy, widząc pogrążonych w lekturze uczniów i panie nauczycielki.

Już po raz drugi w naszej szkole odbyła się „Noc z książką”, która tak jak i w ubiegłym roku cieszyła się wielkim zainteresowaniem i zgromadziła cała społeczność szkolną.

Wielką radością napawa fakt, że uczniowie sami podjęli ten temat i wystąpili do opiekuna Samorządu Uczniowskiego o ponowne zorganizowanie imprezy.

Oprócz wspólnego i indywidualnego czytania zorganizowany został konkurs plastyczny „Ilustracja do książki, którą bym chciał napisać”. Uczniowie mieli także okazję wspólnie zagrać w gry dydaktyczne.

Dodatkową atrakcją były też urodziny uczennicy klasy IV, Dominiki. Jubilatce odśpiewano „Sto lat” i wręczono prezent.

Poranek wszyscy przywitali w świetnych humorach (jak widać sen nie zawsze jest potrzebny).

Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

3 maja Narodowe Święto Konstytucji

 

 

 
   

 

 

26 kwietnia odbył się apel poświęcony Konstytucji 3 maja i pamięci świętego Jana Pawła II.

Uczniowie dowiedzieli się czym dla Polaków jest Konstytucja, gdzie, kiedy została uchwalona.

W przybliżeniu tych wiadomości pomogła prezentacja multimedialna.

 

Konurs z języka Angielskiego

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO 

pt. „The advantages of learning English”

II ETAP  

 

16 kwietnia 2018 w Publicznej Szkole Podstawowej w Grabinach odbył się 2 Etap Konkursu Wiedzy z języka angielskiego pt. ,,The advantages of learning English” i był to Etap Międzyszkolny. Konkurs ten adresowany był do uczniów klasy 4 Szkoły Podstawowej zarówno z Grabin jak i z Przyborowa, jednakże tylko dla uczniów, którzy w 1 Etapie Konkursu Wiedzy zajęli punktowane: 1, 2 lub 3 miejsce. Celem konkursu jak poprzednio, tak i tym razem była popularyzacja i propagowanie nauki języka angielskiego a także poszerzanie wiedzy językowej uczniów poprzez kontakt z nauką języka obcego. Dodatkowym celem konkursu było wdrażanie uczniów do zdrowego współzawodnictwa. Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali zadania z gramatyki języka angielskiego oraz musieli wykazać się szeroką znajomością słownictwa angielskiego z różnych dziedzin. Pomysłodawcą                                     i organizatorem konkursu była nauczycielka języka angielskiego pani mgr Magdalena Pęcak. Tak jak i w poprzednim 1 etapie konkursu, uczniowie, którzy zajęli punktowane miejsca od               1 – 3 otrzymali nagrody. Sponsorem nagród była pani Pęcak.

Czytaj więcej: Konurs z języka Angielskiego


© Zespół Szkolno - Przedszkolny w Przyborowie